Сат за нашу планету 2018.

Почетак / Активности / Остале активности / Сат за нашу планету 2018.

Сат за нашу планету 2018.

Наша школа и ове године учествује у акцији Сат за нашу планету 2018. У суботу, 24. марта, гашењем светла од 20:30-21:30 сати, сви становници света се могу укључити у највећу глобалну акцију.

Суочавање са последицама климатских промена мора постати наша реалност, а WWF нас на то подсећа и ове године организацијом десетог, јубиларног Сата за нашу планету. Позивамо све градове и општине да се укључе у ову акцију тако што ће у суботу, 24. марта, од 20:30 до 21:30 сати искључити јавну и декоративну расвету која освјетљава главне знаменитости града или тргове.

Глобална акција „Сат за нашу планету“, у свету позната као Еартх Хоур, обележиће се на свих шест континената. У WWF-у верују да ће ове године учествовати још више земаља него прошле године када их је било 178. У Србији је учествовало 85 градова, 180 школа, 92 невладине организације и 75 компанија, док је током главне манифестације спектакуларна 3D мапинг пројекција обасјала порукама и фасаду Скупштине града Београда.

Од 2007. године акција „Сат за нашу планету“ укључила је бројна предузећа, организације, владе и стотине милиона људи у више од 7.000 градова. WWF од самог почетка спровођења ове акције подстиче појединце да делују по питању климатских промена. Један сат који проводимо у мраку требало би да послужи као подсетник да морамо осигурати одрживу будућност наше планете.

###

Детаљније информације и занимљивости можете да пронађете и на страницама:
www.wwf.rs
www.facebook.com/WWFSerbia