Окружна смотра рецитатора "Песниче народа мог" 2017

Почетак / Активности / Такмичења / Окружна смотра рецитатора "Песниче народа мог" 2017

Окружна смотра рецитатора "Песниче народа мог" 2017

Шилово, 6. 4. 2017. год. У организацији ОШ "Вук Караџић" Гњилане-Шилово и КПЦ "Божидар Митровић Шандор" у Шилову, 6. 4. 2017. год. је одржана Окружна смотра рецитатора под називом "Песниче народа мог".

Oвогодишња Окружна смотра рецитатора "Песниче народа мог" је посвећена песнику из Косовског Помораља проф. др Слободану Костићу којем се ове године навршава пет година од његове смрти.

Жири у саставу: Ђорђe Јевтић, Маријa Станојковић и Маринa Трајковић је одабрао по једног рецитатора из млађе, средње и старије групе који ће се такмичити на Републичкој смотри у Ваљеву 19. маја 2017. године. Победник у млађој категорији је: Ања Спасић која нам је дошла из ОШ "Свети Сава" у Клокоту, у средњој категорији је победила Валентина Којић из ОШ "Марко Рајковић" из Врбовца, а у старијој групи у Ваљево иде Милена Живковић која је ученица средње медицинске школе у Ропотову. Покровитељ ове значајне традиционалне манифестације је Косовскопоморавски управни округ. Захваљујемо се заинтересованој пиблици која је пратила ову манифестацију и телевизијама РТВ Пулс и ТВ Мост, као и листу Јединство који ће извештавати о овом догађају.