Смотра дечјег фоклора у манастиру Св. Архангела у Призрену

Почетак / Активности / Фолклор / Смотра дечјег фоклора у манастиру Св. Архангела у Призрену

Смотра дечјег фоклора у манастиру Св. Архангела у Призрену

Око 600 деце са Косова и Метохије боравило је на петнаестој смотри фолклора и дечјег стваралаштва у манастиру Св. Архангела код Призрена. Из свих крајева Косова и Метохије у Св. Архангеле дошла су културно уметничка друштва са бројним члановима и литералрним и ликовним секцијама, међу којима су била и деца из ОШ "Вук Караџић" Гњилане - Шилово, где су у порти манастира извели народне игре и песме.

Петнаесту смотру дечјег фолклора орзанизовали су Савез аматера КиМ, Дом Културе Грачаница и манастир Св. Архангела код Призрена.

Свим културно уметничким друштвима уручени су пехари, захвалнице и медаље.